IV Edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego za nami! 13.05.2019

W dniach 10-12 maja w Krynicy Morskiej na wodach Zalewu Wiślanego odbyła się już czwarta edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. 
W zawodach uczestniczyło 484 zawodników w 17 organizowanych konkurencjach. 
Jak co roku, uczesnicy wyścigów nie mogli narzekać na złą pogodę, Krynica Morska przywitała ich w czwartek świetnymi warunkami do żeglowania, a w dalszych dniach pomimo sporadycznych opadów i tak udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Na pewno był to sprawdzian swoich sił dla wielu zawodników, jednak humory oraz zdrowa rywalizacja trwała przez cały weekend.

Cieszymy się ogromnie, że Krynica Morska stała się stałym miejscem odgrywania Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego! 

 

WYNIKI 

29er:
1. Sławomir Kapałka i Jakub Gołębiowski YACHT KLUB POLSKI GDYNIA/MOS SSW IŁAWA
2. Karolina Żurek i Agata Wilczewska YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
3. Gustaw Miciński i Mateusz Gwóźdź YACHT KLUB POLSKI GDYNIA 

49er:
1. Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
2. Jan Marciniak i Paweł Nowicki KLUB SPORTOWY AQUA 
3. Paweł Jakubowski i Adam Głogowski 

420:
1. Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI
2. Karolina Cendrowska i Zofia Korsak MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY DWÓJKA
3. Julia Chmiel i Amelia Linowska KLUB SPORTOWY BAZA MRĄGOWO

A-Class:
1. Maciej Żarnowski UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NAVIGO
2. Vladislav Ptasnik UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NIVIGO 
3. Andrzej Senkus UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NIBIGO

Cadet:
1. Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY OŚRODEK SPORTOWY
2. Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI LAMELKA KARTUZ 
3. Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska ŻEGLARSKI UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY STĘŻY 

Europa:
1. Damian Sieczkowski ŻEGLARSKI LUDOWY KLUB SPORTOWY KIEKRZ 
2. Agnieszka Kiełczewska JACHT KLUB WIELKOPOLSKI
3. Zofia Derwich WOLSZTYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 

Finn:
1. Lukasz Lesinski YACHT KLUB STAL GDYNIA
2. Sebastian Kalafarski UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI WIKING 
3. Piotr Mazur 

Hobie Cat 16:
1. Zuzanna Szadziul i Szymon Cierzan UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NAVIGO
2. Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NAVIGO
3. Dominika Kęska i Stanisław Wierczyński UCZNIOWSKI KLUB ŻEGLARSKI WIKING

Kite Foil:
1. Maks Żakowski MŁODZIEŻOWY KLUB REGATOWY TRAMP
2. Błażej Ożóg SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI
3. Jakub Jurkowski SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI 

LAR:
1. Tytus Butowski KLUB SPORTOWY AZS AWFIS
2. Łukasz Machowski MIĘDZYSZKOLNY KLUB SPORTOWY DWÓJKA
3. Michał Krasodomski KLUB SPORTOWY AZS AWFIS

LAS:
1. Aleksander Arian UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY SAILING TEAM 
2. Stanisław Klimaszewski GIŻYCKA GRUPA REGATOWA
3. Tadeusz Kubiak 

Laser 4,7:
1. Lilly May Niezabitowska STOWARZYSZENIE JACHT KLUB KOTWICA
2. Wiktor Robaczewski STOWARZYSZENIE SPORTÓW WODNYCH
3. Klara Sobczak CHOJNICKI KLUB ŻEGLARSKI 

L'Equipe:
1.  Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska NAUTICUS YACHT CLUB OLSZTYN
2.  Adam Strelau i Mateusz Dobrzyński KLUB SPORTOWY SPÓJNIA-WARSZAWA
3.  Dominika Fajdasz i Bianka Śledzińska KLUB SPORTOWY SPÓJNIA-WARSZAWA

OK Dinghy:
1. Tomasz Gaj STOWARZYSZENIE ZAWODNIKÓW KLASY OK DINGH
2. Radosław Droździk KLUB ŻEGLARSKI LOK DRYF
3. Marek Bernat KOLEJOWY KLUB SPORTOWY WARMIA 

RS:X K i J:
1. Kamil Manowiecki SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI
2. Małgorzata Białecka SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI 
3. Karolina Lipińska SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI 

RS:X M:
1. Radosław Furmanski DOBRZYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI 
2. Maciej Kluszczynski DOBRZYŃSKI KLUB ŻEGLARSKI
3. Tomasz Romanowski ORGANIZACJA ŚRODOWISKOWA AZS  W POZNANIU

TECHNO293:
1. Michał Lis KLUB SPORTOWY BAZA MRĄGOWO
2. Krzysztof Żarnowski SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI
3. Julian Wardaszko SOPOCKI KLUB ŻEGLARSKI  

 



Wszystkie aktualności
  • mierzeja.pl
  • krynicamorska.pl
  • nadmorzem.pl
  • tanionadmorze.pl